Skip to content Skip to footer

Cło bez tajemnic - o czym warto wiedzieć?

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Cło bez tajemnic – o czym warto wiedzieć?

12 października @ 11:00 - 12:00

12 października (wtorek) – godz. 11.00-12.00

Postępowania celne mają swoją specyfikę, która niekiedy znacząco odbiega od postępowań podatkowych prowadzonych na podstawie Ordynacji podatkowej. Dlatego też warto się zapoznać ze zmianami w tym zakresie, aby nie być zaskoczonym w razie sporów z organami celnymi. Wyjście Wielkiej Brytanii z UE w sposób istotny zmieniło zasady obrotu towarowego z tym krajem. Stąd ważne jest, żeby wiedzieć, czego możemy się spodziewać, nawiązując kontakty gospodarcze z brytyjskimi kontrahentami. Od kiedy wprowadzono tzw. matrycę VAT, wielu przedsiębiorców zmuszonych było zmierzyć się z Nomenklaturą Scaloną CN. Wiedza na temat ubiegania się o decyzje WIS i WIT może się więc okazać bardzo przydatna. O tych wszystkich kwestiach opowiemy na naszym webinarze.

Agenda:

• Omówienie nowelizacji Prawa celnego, w tym zmian dotyczących trybu prowadzenia postępowań celno-podatkowych.

• Jak się zmieniły zasady obrotu towarowego z Wielką Brytanią po brexit – omówienie na przykładach.

• WIT czy WIS? Jaką drogę wybrać, żeby potwierdzić prawidłowość klasyfikacji CN towarów?

Prelegent:

Paweł Kaczmarek, Supervisor, Doradca podatkowy, Zespół Bieżącego Doradztwa Podatkowego

Data i godzina:

12 października (wtorek) – godz. 11.00-12.00

Zapisy zakończone

Klauzula Informacyjna

Administratorem Twoich danych osobowych jest Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą
w Poznaniu. Kontakt z Administratorem jest możliwy poprzez skrzynkę mailową, tj.: iod@pl.gt.com.

Twoje dane osobowe przetwarzamy zgodnie  z przepisami prawa, w oparciu o określone podstawy i we wskazanych celach:

1. realizacja usługi newsletter, która obejmuje przesyłanie informacji handlowej –podstawa przetwarzania – Twoja zgoda oraz prawnie uzasadniony interes Administratora, za który należy uznać chęć uzyskania pozytywnych relacji biznesowych z klientami (tj. art. 6 ust. 1 lit. a i f RODO w zw. z art. 10 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną),

2. organizacja wydarzeń korporacyjnych –podstawa przetwarzania –  Twoja zgoda i/lub realizacja prawnie uzasadnionego interesu Administratora, za który należy uznać chęć uzyskania pozytywnych relacji biznesowych z klientami (tj. art. 6 ust. 1 lit. a i f RODO).

Twoje dane osobowe mogą trafić do podmiotów przetwarzających danych osobowe na nasze zlecenie, tj. przede wszystkim obsługa mailingu oraz dostawców platform, na których umieszczamy wskazany raport. Wyżej wymienieni dostawcy mogą transferować Twoje dane osobowe do tzw. krajów trzecich, tj. poza EOG. Zgodnie
z deklaracjami naszych dostawców usług zabezpieczeniem transferu są standardowe klauzule umowne lub odpowiednia decyzja Komisji Europejskiej.

Przysługuje Tobie prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i cofnięcia w każdym momencie udzielonej zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Masz również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Pozostałe informacje o szczegółach przetwarzania, a w tym o odbiorcach danych, okresach przetwarzania, czy też na temat rozbudowanego katalogu praw podmiotów danych odnajdziesz w Polityce Prywatności.

Szczegóły

Data:
12 października
Godzina:
11:00 - 12:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Online

Organizator

Grant Thornton